Apie mus
Esame įsikūrę Kauno senamiestyje, pastate, alsuojančiame kūrybos dvasia. 1977-78 m. architektės J. Sprindienės projektuotame gyvenamųjų namų komplekse įrengtose dailininkų dirbtuvėse kūrė P. Porutis, R. Kalpokas ir kt. Namo bičiulių prisiminimuose ir pasakojimuose gyva čia gyvenusių dailininkų atmintis įkvepia mus ir šiandien kūrybiškai žvelgti į kasdieną, pasitelkiant augalų gyvastį, gamtos spalvas, klausantis senų daiktų istorijų.
Mūsų stilių, veikiausiai, galima būtų vadinti eklektišku, kur jungiasi sena ir nauja, kur, ieškant geriausio kūrybinio sprendimo, derinama tai, kas, rodos, stilistiškai ar idėjiškai, yra nesuderinama.
Viena iš vaikystės svajonių, užrašyta mokyklinio sąsiuvinio lape, buvo savas gėlių kioskelis. Mano vaikams ši svajonė, kažkodėl, atrodė labai juokinga. Iki to momento, kada įkūrėme gėlių ir interjero detalių parduotuvę, kurioje ir pačios dukros dabar jau noriai talkina. Tikriausiai dėl svajonių, o gal, kad augome meniškoje aplinkoje, ateities keliai nuvedė į dailės studijas. Baigiau A. Martinaičio dailės mokyklą, Vytauto Didžiojo Universitete gilinausi į menotyrą, įgijau menotyros magistro laipsnį. Dar studijų metais pradėjau dirbti Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, kuriame daugiau nei du dešimtmečius dirbu muziejinį darbą, kuruoju parodas, rengiu įvairius vaizduojamosios dailės sričių projektus. Jau darbo pradžioje muziejuje pastebėjo mano meilę gėlėms, tad gavau puikią galimybę floristinėmis kompozicijomis puošti muziejuje vykstančius renginius: parodų atidarymus, proginius kultūrinius renginius, įvairių šalių valstybinių delegacijų vizitus. Darbas muziejuje ir pažintis su floristu Marijumi Gvildžiu atvėrė galimybę prisijungti prie pirmųjų Lietuvoje floristikos švenčių – „Įkvėpimo dienų“ organizavimo, o patirtis, įgyta floristikos kursuose, supažindino su šios srities kūrybine virtuve.
Jau nuo mokyklos laikų svajojau sieti savo gyvenimą su menais... Tad jau paauglystėje papildomai mokiausi piešimo, domėjausi galimybe stoti į Dailės akademiją. Ryžtingai ir tvirtai žengiau savo svajonių keliu. Tačiau paskutinę akimirką, prieš stojamuosius egzaminus į Dailės Akademiją, įvyko lūžis - padagogų, savo srities profesionalų pastebėta ir įkalbėta, viską palikusi išvykau iš Klaipėdos, savo gimtojo miesto, į Kauną mokytis floristės specialybės. Šios kūrybinės profesijos žinių ir įgūdžių sėmiausi iš tuometinio specialybės dėstytojo, kurso kuratoriaus ir vieno geriausių Lietuvos floristų Marijaus Gvildžio. Jo kūrybos filosofija, žinios, gebėjimas visa tai perteikti studentams ir juos motyvuoti užbūrė ilgam. Jau dešimtmetį dirbu pagal savo specialybę ir nė akimirką neteko apgailestauti, kad tą lemtingą dieną mano gyvenimas pasisuko kiek kita, nei svajota, kryptimi. Aš atradau naują, mano, gėlių pasaulį, kuriame kūrybinis, dizaino pradas yra ne ką mažiau svarbus nei teorinės žinios apie kiekvieną augalą, skintą ar vazoninį, apie jų dydžius, spalvas, charakterius, augimo kryptis, komponavimo būdus ir visą kitą floristinę virtuvę su daugybe skonių ir poskonių. Mėgaujuosi savo darbu ir galimybe kiekvieną dieną skirti kūrybai.
Mano, kaip floristės, kelias dar tik prasideda, bet jau vaikystėje buvo galima įžvelgti jo užuomazgas. Pamenu, kaip kiekviena vasara, praleista senelių kaimo sodyboje, ugdė meilę gamtai ir visai jos gyvasčiai. Deja, ne iškart suvokiau, kad šis pomėgis gali tapti daugiau nei hobiu. Pirmosios mano studijos neturėjo nieko bendra su gėlėmis, – Kauno technologijos universitete įgijau pramoninio dizaino inžinerijos bakalauro laipsnį. Įvaldžiusi ne vieną kompiuterinę programą supratau, kad tai ne ta sritis, kurioje noriu save realizuoti. Nusprendžiau išmokti gėlių kalbą, tad įstojau į floristo modulinę programą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Šios studijos padėjo suvokti, kad esu teisingame kelyje, jau trečią studijų mėnesį sudalyvavau floristikos konkurse Kalėdų tematika, vėliau išbandžiau savo jėgas erasmus+ programoje Italijoje. Man labai pasisekė, kad šiais studijų metais sutikau daug geranoriškų ir kūrybingų žmonių, kurie suteikė ryžto siekti savo tikslų. Jų pagalba atradau Birutės ir Miglės įkurtą studiją, kuri užburia. Vien buvimas čia įkvepia kurti. Tikiuosi, kad ši vieta taps man antraisiais namais.